Dobrodružstvá krajine zdravia 2!

Aj Toto leto sme sa rozhodli ako spoločenské centrum Betesda zopakovať a pripraviť v spolupráci s O. z. detí a mládeže Prieskumník a mestom Lučenec, veľkú hru pre rodiny s deťmi v mestskom parku: Dobrodružstvá v Krajine zdravia.
Hra sa uskutočnila 15.8.2021. Rodiny sa mohli registrovať od 13:00 s tým, že hra končila o 17tej a vyhlásenie výsledkov bolo o 18:00 hod. Medzitým prebehol v altánku koncert Slovenského sláčikového kvarteta.
Tentoraz nebojovali celé rodiny ako jeden tím, ale každý účastník konkrétnej vekovej kategórie sám za seba. Zaregistrované deti dostali hraciu kartu, kde bola mapka so stanovišťami, ktoré boli rozmiestnené po celom parku (o pohyb ten deň nebola núdza),kde ich vítali dobrovoľníci Betesdy.
V krajine zdravia ich čakali zvieratká s rôznymi úlohami, ktoré potrebovali splniť, aby posilnili svoj imunitný systém.
S Klokanom si zaskákali a dozvedeli sa o dôležitosti pohybu, s Medveďom pili čistú vodu, s Jašteričkou chytali vitamín D na slniečku, Bocian im hovoril o čerstvom vzduchu a mohli si zmerať kapacitu pľúc, so Slonom sa otužovali, pri Opičke ich čakalo ovocie a zelenina a s Bobrom sa učili o nevyhnutnosti oddychu a spánku. To sú všetko dôležité body prevencie a budovania imunity.
Okrem zvieratiek z Krajiny zdravia sa však zoznámili deti aj s obyvateľmi Zlovestného ostrova, Tabakovými banditmi, Alkoholínom, Drogerou a Časožrútom. Tam zistili aké ťažké je pre červené krvinky dostať kyslík do orgánov fajčiara, ako im Alkoholín zamotá hlavu, Drogera omámi a nechá v temnote, kde potrebujú pomoc zvonku a Časožrút (mobil,PC,TV) zožerie viac času ako si boli vedomí.
 
Deti sa snažili získať čo najviac bodov za čo najkratší čas, zabaviť sa, poučiť a pritom niečo vyhrať. Bola radosť pozerať na všetky tie úžasné deti, ktoré sa snažili zo všetkých síl a tiež nadšene čakali kto vyhral. Najradšej by sme ocenili každé dieťa, lebo si to všetky zaslúžili. Veríme však, že sa im všetkým páčilo a ak bude podobná akcia, prídu zas ?
Celá hra bola inšpirovaná knihou Filipove dobrodružstvá, ktoré mohli súťažiace deti vyhrať. Ceny sponzorovala Cirkev adventistov siedmeho dňa, nakladateľstvo Advent Orion a štúdio Nádej, za čo im veľmi pekne ďakujeme.
Celú akciu si ľudia pochvaľovali, preto, ak sa bude dať, radi ju zas niekedy zopakujeme. Pamätajte, nie len na rúška, odstupy a dezinfekciu, ale hlavne prevenciu. Silná imunita budovaná zdravým životným štýlom a zdravými rodinnými vzťahmi, kde kraľuje láska, dokáže poraziť aj obávaný covid-19.